Sycylia – pomysł na wakacje 2017

Choć do wiosny zostało już mniej niż 40 dni to tak naprawdę zima jest jeszcze w pełni. Poranne mrozy, drobne opady śniegu oraz szadź to krakowska codzienność w ostatnich dniach. Ja dalej bardzo z tego się cieszę, bo za zimą przepadam. Wiem jednak, że wielu z Was czeka na słońce, koszulki z krótkim rękawem i klapki na stopach. Wiem też, że część z Was powoli zaczyna planować tegoroczne urlopy – czy to na majówkę czy w środku lata i pewnie wśród wielu propozycji padną Włochy – uwielbiane przez turystów za piękną pogodę, zabytki, pastę i tiramisu. Dzisiaj przygotowałam fotograficzne wspomnienie z naszych ubiegłych wakacji, w trakcie których mieliśmy okazję odwiedzić Sycylię.


Sycylię można odwiedzać przez cały rok i jestem pewna, że styczniowa pogoda dla wymarzniętych turystów z Polski też będzie atrakcyjna. Jednak jak większość południowych kierunków, Sycylia cieszy się największym zainteresowaniem od maja do października, a szczyt sezonu przypada na przełom lipca i sierpnia. My wybraliśmy koniec września i jeśli możecie sobie pozwolić na urlop poza wakacjami szkolnymi to jest to bardzo dobry wybór. Upały już przestają męczyć, ale pogoda dalej dopisuje na tyle by się opalać i korzystać z uroków wypoczynku nad morzem. Wieczory są już nieco chłodniejsze, ale nie przeszkadza to w przesiadywaniu w knajpkach lub zajadaniu się włoskimi lodami.Na Sycylię z Polski najtaniej można dolecieć przesiadając się w Mediolanie, z którego do Katanii (miejscowości, gdzie znajduje się lotnisko) lata Ryanair. Z Katanii do najbardziej znanego miasta wyspy, Syrakuz, jest ok godzina drogi samochodem lub autobusem. W przeciwnym kierunku znajduje się jedna z największych atrakcji Sycylii – Etna, która świetnie się prezentuje w trakcie lotu. My byliśmy w Syrakuzach i to właśnie stąd pochodzi większość zdjęć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PS A jeśli Wam mało to niewielkim kosztem możecie się wybrać również na Maltę, która z Sycylią jest skomunikowana promami oraz samolotami. My nie mieliśmy na to czasu, ale może kiedyś w przyszłości się uda ;)

 

 

10 Replies to “Sycylia – pomysł na wakacje 2017”

 1. Myślimy właśnie o Sycylii lub Sardynii. :) Ale za około rok, bo dopiero co wróciliśmy z Teneryfy, a kolejny urlop planujemy w Polsce. :)))

  1. Na Sardynię sama chętnie bym się wybrała :)

 2. Pięknie tam :)
  My jeszcze wakacji nie planujemy, ale powoli myślimy o jakimś ciepłym kraju :) Niestety w Szkocji choć pięknie, to lata nie ma :/

  1. My akurat za ciepłymi umiarkowanie przepadamy, więc całe szczęście, że ten wyjazd wypadł we wrześniu ;)

 3. Pięknie, my w tym roku planujemy Neapol, znaleźliśmy fajne noclegi przez bookapart, wylot zaplanowany na czerwiec :)

  1. Super plan :) W Neapolu jeszcze nie byłam, może kiedyś się uda :)

 4. Piękne miejsce! :) Ale za mną Toskania chodzi i odczepić się nie może ;)

 5. O jejku,jak pięknie. Za oknem buro i deszczowo, a tu tak pięknie:)
  https://sweetcruel.wordpress.com/

Dodaj komentarz