Rosendals Trädgård

 

Jedną z myśli, która towarzyszyła mi przy organizowaniu przeprowadzki do Szwecji była wizja posiadania na tyle dużo czasu w tym mieście, by móc je dobrze poznać. Największym minusem każdej podróży jest to, że nie mam wystarczająco dużo czasu na poznanie wszystkich miejsc, które są warte odwiedzenia. Lista takich miejsc w Sztokholmie była dość długa, a dość wysoko na niej znajdowało się Rosendals Trädgård – ogrody i sady wraz z niewielką kawiarnią. Kusiły mnie piękne zdjęcia, więc pierwszego dnia po przeprowadzce zabraliśmy rowery, pojechaliśmy w kierunku promu na Slussen (kolejny ważny punkt na liście ;)) i po 10 minutach byliśmy na wyspie Djurgården. Z przystani ruszyliśmy wzdłuż torów tramwajowych (jadąc tramwajem nr 7 interesuje nas przystanek Bellmansro) z widokiem na morze, a potem wjechaliśmy do parku. Po kilku minutach byliśmy na miejscu, a naszym oczom ukazało się zaczarowane miejsce.

 

Ciężko oddać słowami urok tego zakątka Sztokholmu, ale od pierwszego wejrzenia stało się to jednym z moich ulubionych miejsc – z sadem pełnym jabłoni, licznymi stoliczkami ustawionymi pod bluszczem i ze szklarniami, w których położone są kawiarnia, sklepik z roślinami oraz sklep z innymi wyrobami pochodzącymi z tego miejsca. Uwielbiam tutaj wpadać i większość naszych gości musi zaliczyć ten punkt w trakcie odwiedzin, bo naprawdę jest tego wart. Dzisiaj zapraszam Was na krótką podróż, a jeśli będziecie kiedyś w Sztokholmie koniecznie tutaj wpadnijcie!

 

7 Replies to “Rosendals Trädgård”

 1. zdecydowanie byłoby to i moje ukochane miejsce :)

 2. ale pięknie!!! :)))

 3. Ciekawe i piękne miejsce :-)
  To prawda, urlopowe podróże są zbyt krótkie, żeby odwiedzić wszystkie miejsca, które chciałoby się zobaczyć. Przez tydzień byłam w Hoorn w Holandii i choć mieścina niezbyt duża, to i tak zabrakło mi czasu na zobaczenie wszystkiego co chciałam.
  Pozdrawiam :-)

 4. Skoro masz swoje ukochane miejsca, to znaczy, że się już troszkę zadomowiłaś ;) Cieszy mnie to :)

 5. O rany jak tu pięknie! Dodaję do mojej listy rzeczy do zobaczenia, jak tylko odwiedzę Sztokholm, to z pewnością się wybiorę do tych ogrodów :)

 6. Za wielką wodą says: Odpowiedz

  Wow piękne miejsce, super zdjęcia!
  Wróciłam do blogowania, mam nadzieję że mi się a szybko nie znudzi ;)
  Zapraszam!

 7. Uważałam Szwecję za jeden z najbardziej pochmurnych krajów, tymczasem na zdjęciach widzę dużo słońca :)

Dodaj komentarz