Nowy Jork #3 – spacerem przez Brooklyn

 

Choć od naszego wyjazdu do Nowego Jorku minęło już trochę czasu, mam wrażenie, że nie skończyłam się jeszcze nim tutaj dzielić. W trakcie tego listopadowego tygodnia mieliśmy szansę tylko je musnąć po powierzchni, bo skoro jest domem dla blisko 9 milionów osób to jestem przekonana, że można w NYC spędzić lata i wciąż je odkrywać.
Skupiliśmy się na dwóch rejonach Nowego Jorku – Manhattanie, który dla wielu jest sercem miasta oraz na Brooklynie, na którym mieliśmy nasze zakwaterowanie w rejonie Williamsburga, i dziś chciałam Wam choć nieco przybliżyć ten drugi.

 

Nie będzie to proste, bo jak w kilku zdaniach i w kilkanaście zdjęć opisać dzielnicę, która gdyby była samodzielnym miastem, byłaby na trzecim miejscu w skali kraju? Dodatkowo nie ułatwia sprawy niezwykła różnorodność Brooklynu, bo mamy tutaj zarówno Brooklyn Heights, uchodzące za zamożną dzielnicę. Niezwykle modne DUMBO, skąd kilka kroków do Mostu Brooklińskiego lub Mostu Manhattańskiego. Williamsburg, na którym nocowaliśmy, czyli coraz bardziej popularną dzielnicę ulegającą gentryfikacji, wśród której mieszkańców można wyróżnić trzy główne grupy: hipsterów, latynosów oraz chasydów. I wiele wiele innych, do których nie udało nam się dotrzeć lub tak jak w przypadku Greenpointu (uznawanego kiedyś za polską dzielnicę) mieliśmy tylko kilka chwil na szybki spacer.
Czy są jakieś wyjątkowe miejsca, które mogę polecić? Przede wszystkim spacer w okolice mostów (oprócz dwóch wyżej jest jeszcze Williamsburgski) oraz spacer nad rzeką z widokiem na Manhattan. Parki czy ogród botaniczny (w piątki za darmo przed południem) to również punkty, które warto umieścić na swojej mapie. A oprócz tego? Spacerować i chłonąć! Zjeść bajgla lub wpaść do hiszpańskiej kafejki na śniadanie, pójść na wystawę sztuki, imprezę plenerową lub odwiedzić uliczny targ w okolicy Park Slope.

 

 

 

8 Replies to “Nowy Jork #3 – spacerem przez Brooklyn”

 1. Wydawało mi się, że w Nowym Jorku zawsze i wszędzie są dzikie wręcz tłumy ludzi, a tu proszę, naprawdę spokojnie i zachęcająco do spacerów;)

  1. Tak celowałam aparatem ;)

 2. Widoki jak z filmów :-)

  1. Totalnie! Bardzo filmowe miasto :)

 3. Marzę, żeby tam być… :) I kiedyś dotrę ;)
  Fantastyczne miejsce!!!

  1. Trzymam kciuki!

 4. Genialne ujęcia :)
  W Nowym Jorku nie byłam, ale planuję kiedyś dotrzeć.
  Generalnie USA mnie ciągnie, ale bardziej parki narodowe i takie miejsca bliżej natury :)

  1. Ja również wolę parki narodowe :) Ostatnio liczyłam, że są 4 miasta w USA, które chcę zobaczyć – 2 już za mną.

Dodaj komentarz