czerwcowa piątka

Pory roku i miesiące mogłabym odmierzać kwiatami – nadszedł mój ulubiony kwiatowy czas w roku, kiedy mogę zachwycać się peoniami! A Was zapraszam na pięć umilaczy z ostatniego czasu :)


1. Woblink i ich program “Bumerang” – uwielbiam czytać książki odkąd pamiętam. Przez lata byłam stałym bywalcem bibliotek, a od kilku lat posiadam czytnik e-booków, który daje mi niesamowitą wygodę. Niestety, to oznacza, że każdą książkę muszę kupić, więc poluję na wszystkie możliwe promocje i okazje, by zmniejszyć koszt moich zakupów. Ostatnio jestem fanką programu, który Woblink oferuje dla swoich klientów – za wydane 10zł na książkę w ich sklepie dostajemy bon rabatowy w wysokości 10zł na kolejne zakupy. Do tego inne promocje, konkurencyjne ceny wyjściowe i nie pamiętam kiedy ostatnio zapłaciłam za książkę więcej niż 20 zł :)

2. Palarnia Wroasters – kto mnie zna, ten wie, że mam hopla na punkcie kawy. W domu (i pracy) posiadam kilka różnych urządzeń do parzenia, a co miesiąc zamawiamy razem z L. kilka paczek ziaren z naszej ulubionej, krakowskiej palarni. Lubię jednak próbować nowości i wspierając polskich przedsiębiorców często sprawdzam różne polskie palarnie. Ostatnio padło na nowy, wrocławski punkt na mapie Polski – Wroasters.

3. Lista książek o kawie polecanych przez Have a bite – jeśli tak, jak ja lubisz dobrą kawę, interesują Cię techniki oraz ciekawostki w tej dziedzinie to warto sięgnąć po dobrą kawoksiążkę. W internecie można znaleźć wiele informacji, ale czasem dobrze mieć je w jednym miejscu – myślę, że każdy wielbiciel kawy znajdzie na tej liście odpowiednią pozycję dla siebie.

4. Bilet lotniczy dookoła świata – lubię podróżować, choć raczej nie należę do osób, które rzucają wszystko i jadą z plecakiem w świat. Lepiej czuję się mając plan i dobre przygotowanie i przyznam, że zawsze myślałam, że organizacja podróży dookoła świata to wielkie wyzwanie. Czytając blogi o tego typu podróżach wpadłam ostatnio na informację o bilecie “round the world” – wciąż wymaga to sporo planowania, jednak bardzo podoba mi się sama idea zakupu jednego biletu na loty dookoła świata :) (jak to fajnie brzmi!)

5. Blog Inne życie – blog Tosi i Radka śledzę już od pewnego czasu i z wielką przyjemnością czytam ich wpisy. Po pierwsze dlatego, że piszą o ludziach, którzy wybrali nieco bardziej alternatywny sposób na życie i pracę (dodam, że wielu bohaterów znam lub nawet miałam okazję korzystać z ich usług np. zaproszenia ślubne mieliśmy od Agaty z love prints). Po drugie dlatego, że piszą o polskich miejscach, gdzie człowiek może chłonąć naturę i o tak bliskiej memu sercu filozofii “slow life” blisko przyrody. Po trzecie, bo bardzo podobają mi się zdjęcia :) Przy okazji, ostatnio zachwycił mnie wpis o biżuterii z żywicy Merry meet me – chcęchcęchcę!

2 Replies to “czerwcowa piątka”

  1. Zaciekawiła mnie ostatnia pozycja, trzeba będzie tam zajrzeć.

  2. Punkt trzeci dla mnie obowiązkowy :) Kocham i kawę, i książki :)

Dodaj komentarz